अनुसूची – २

अनुसूची – २

विषगत समूह १ : राष्ट्रिय समन्वय

राष्ट्रिय समन्वय नाम पद कार्यालय विषय तथा क्षेत्र
संयोजक श्री मुनिश्वर पाण्डे अध्यक्ष रा. अ. म. संघ ·     राष्ट्रिय समन्वय

·     कानून

सदस्य श्री विष्णु कुंवर उपाध्यक्ष राष्ट्रिय अपाङ्ग महिला संघ ·     महिला तथा अपाङ्गता
सदस्य श्री कैलाश सुवेदी उप–सचिव कानून न्याय तथा संसदीय ममिला मन्त्रालय ·      अन्तराष्ट्रिय/ क्षेत्रीय सहयोग
सदस्य श्री काशी राज अचार्य उप–सचिव भौतिक योजना तथा निर्माण मन्त्रालय ·      स्वाबलम्वी संस्थाहरु
सदस्य श्री गोविन्द प्र. घिमिरे उप–सचिव स्थानीय विकास मन्त्रालय ·      पहूँच
सदस्य श्री लोक प्र. भुसाल शाखा अधिकृत रा.यो.आ. सचिवालय  
सदस्य श्री शिव हरि अधिकारी   राष्ट्रिय महिला आयोग  
सदस्य श्री संजय वान्तवा उपाध्यक्ष NAPD  
सदस्य श्री वावु कृष्ण महर्जन उपाध्यक्ष NFDN  
सदस्य श्री राघव ध्वज जोशी अध्यक्ष NFDH  
सदस्य श्री सुवर्ण केशरी क्षेत्री अध्यक्ष Sungava Vocational Training for MR Girls  

 

  विषयगत समूह २ : शिक्षा

शिक्षा नाम पद कार्यालय विषय तथा क्षेत्र
संयोजक श्री गणेश प्र. उपाध्याय उप–सचिव महिला, वालवालिका तथा समाज कल्याण मन्त्रालय ·     शिक्षा
सदस्य श्री गणेश प्र. पौडेल शाखा अधिकृत शिक्षा विभाग सानो ठिमी ·     खेलकुद, सांस्कृतिक तथा मनोरञ्जनात्मक क्रियाकलाप
सदस्य श्री गोपाल अधिकारी शाखा अधिकृत श्रम तथा रोजगार विभाग ·     तालिम तथा रोजगार
सदस्य श्री अच्युत प्र. पौडेल शाखा अधिकृत उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय  
सदस्य श्री शिव शंकर घिमिरे स्वास्थ्य संयोजक प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद्  
सदस्य श्री नर ब. लिम्बू अध्यक्ष Nepal Association of Blind (NAB)  
सदस्य श्री शरयु शेरचन अध्यक्ष नेपाल बहिरा महासंघ  
सदस्य श्री तारा प्रसाद कोइराला अध्यक्ष अपाङ्गता सहायता कोष  
सदस्य श्री रमा ढकाल सदस्य NFDN  
सदस्य श्री निर्मला श्रेष्ठ सदस्य MR  

 

विषयगत समूह ३ : स्वास्थ्य

स्वास्थ्य नाम पद कार्यालय विषय तथा क्षेत्र
संयोजक श्री ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठ उप–सचिव रा.यो.आ. सचिवालय ·     स्वास्थ्योपचार
सदस्य श्री मेघ राज ढकाल उप–सचिव स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालय ·     अपाङ्गपनको कारणहरुको निरोध
सदस्य श्री सूर्य भक्त प्रजापति कार्यकारी निर्देशक RCRD, Bhaktapur ·     पुनर्स्थापना, सशक्तिकरण र गरिबी निवारण
सदस्य श्री सरला तण्डुकार सदस्य Parents Association for MR (PAFMR) ·     सहायक साधन र सहायता सेवाहरु
सदस्य श्री वीरेन्द्र पोखरेल अध्यक्ष NAB, Kath Branch  
सदस्य श्री दीपावली शर्मा सदस्य काठमाण्डौं बहिरा संघ  

 

विषयगत समूह ४ : संचार

स्वास्थ्य नाम पद कार्यालय विषय तथा क्षेत्र
संयोजक श्री रेणु लोहनी आवासीय प्रतिनिधि DSI, Denmark ·     संचार
सदस्य श्री रामहरि न्यौपाने शाखा अधिकृत सुचना तथा सञ्चार मन्त्रालय ·     सुचना तथा अनुसन्धान
सदस्य   प्रतिनिधि श्रम तथा यातायात व्यवस्था मन्त्रालय ·     यातायात
सदस्य श्री निर्मल देवकोटा अध्यक्ष राष्ट्रिय बहिरा तथा सुस्तरश्रवण संघ ·     जनचेतना र अधिवाचन
सदस्य श्री निर्मल देवकोटा सदस्य NFDN  
सदस्य श्री अनन्द राम पौडेल सदस्य विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय  
सदस्य श्री टेक नाथ न्यौपाने सदस्य NFDN